Във  Варна и околностите се проведе Държавното първенство по ориентиране за възрастовите групи 12-18 г. ,както и Държавното първенство за ветерани.При оспорванaта надпревара, в която участие взеха всички клубове в страната, ямболските ориетировачи успяха да завоюват 10 медала в различните възрастови групи. В спринта, провел се в центъра на гр.Варна при М-18 Пламен Георгиев се класира на второ място, а при ветераните Радина Георгиева стана държавен шампион, Марияна Жечева остана втора при Ж-50, а Милен Драгоев – трети при М-45. В събота в района с.Яребична, на труден технически район и при лоши метеорологични условия, се проведе наdпреварата в дългата дистанция. При младежите втори в своята възрастова група М18 завърши Пламен Георгиев, а трети места заеха Стоян Бачев при М-12 и Ния Георгиева при Ж-16. При ветераните Марияна Жечева стана държавен шампион при Ж-50. В неделя, в местността Аксакова панорама се проведоха щафетните бягания при по-малките, а ветераните се състезаваха в средна дистанция. С най-добро класиране в този ден бяха момчета при М-14, трето място. Щафетата ни при М-12 се класира на осмо място от 12 отбора, при М-18 – пето място от 12 отбора, а при момичетата до 14 години нашите завършиха седми от 11 отбора. При ветераните Радина Георгиева се класира втора при Ж-45. По-рано този месец (02 – 04.06) в района на гр.Самоков се проведоха и тридневните състезания за купа „България”. Маршрутите бяха технически сложни, а метеорологичните условия –тежки. Въпреки това ямболските ориентировачи отново завоюваха призови места – при Ж-16 Ния Георгиева е първа, а при М-18 Пламен Георгиев – трети, първа при Ж-50 се класира Марияна Жечева. В началото на месец юли Ния Георгиева и Пламен Георгиев, като част от националния отбор, ще вземат участие в европейското първенство за юноши и девойки, което ще се проведе в Словакия.