Поредно впечатляващо представяне  записаха  в  най-голямото клубно състезание по спортно ориентиране в България ямболските ориентировачи.Това се случи в стартовете  за купа”Великден” в  Търговище. Събитието е международно и в него взеха участие повече от 700 участника от 10 държави. Организатори са клуба по спортно ориентиране „Вариант 5” и община Търговище . В състезанието взе участие и Клуб по Спортно Ориентиране „Диана” Ямбол. В околностите на  с.Козица (Попово) се проведе средна дистанция с масов старт. При момчетата във възрастова група 12 години Стоян Бачев  от ямболскиия клуб спечели златен медал,при девойките до 16г, първа се класира съотборничката му  Ния Георгиева, а при младежите до 18г. първи финишира друг ямболски талант-Пламен Георгиев. Неостаряващата Марияна Жечева завоюва първо място в групата Ж50. След това в централната част на Търговище се проведе спринта за купа „Търговище”. Отново златни медали в своите възрастови групи завоюваха Стоян Бачев (М12), Ния Георгиева (Ж-16), Пламен Георгиев (М-18) и Марияна Жечева (Ж50). В провелата се край с. Момино надпревара  в  средната  дистанция Ния Георгиева остана втора при Ж16,а при М18 отново първи се класира Пламен Георгиев, на второ място при Ж50 се класира Марияна Жечева. В последния състезателен ден,отново в района на с. Момино се проведе  и  старта  на дълга дистанция. Мрачното и дъждовно време не попречи на състезателите да покажат своите способности. Ния Георгиев (Ж16) и Пламен Георгиев (М18) и Марияна Жечева(Ж50) завоюваха първите места в своите възрастови групи, на 3-то място при М12 се класира Стоян Бачев, също трети във възрастова група М21Б се класира Живко Вичев.Треньор на ямболските ориентировачи  е Пепа Карагьозова.