Ямболските баскетболисти направиха пореден добър мач,но загубиха  от гостуващия Академик Бултекс99 от Пловдив.Двубоят започна  с превес на гостите,които си осигуриха аванс от 7-8точки,но постепенно ямболския тим съумя да намери начин за противодействие и   след първата четвъртина отстъпваше само   с 3 точки-23:26.

Втората четвъртина се  оказа може би решаваща за крайния изход на срещата.Тогава с изключително агресивна защита  пловдивчани натрупаха много солиден аванс. Полувремето  завърши  при резултат 56:33 за  гостите,а  ямболският тим  не успя да се  ориентира  как да пробие  зоновата защита на  съперника.В защита пък  Ямбол не успя  да противодейства на гостите при далечната им стрелба и  Смит и  Белфийлд се скъсаха да вкарват тройки.Третата част  бе съвсем различна-Ямбол успя да вземе превес и да стопи пасива си до 12 точки.В последните десет минути  подемът на домакините продължи-стигна се до   две точки разлика,но за обрат  не стигнаха силите ,а и шансът определено изневери на ямболския отбор.Имаше прибързани решения в нападение и ако в тези ситуации се бе играло  търпеливо  двубоят вероятно можеше да има и друг изход.В предните два мача далечната стрелба бе основен коз в играта на ямболския отбор,в срещата с пловдивчани обаче   успеваемостта  бе много слаба.На практика   тези  19 процента успеваемост от тройката срещу 51 на гостите   решиха мача.

Въпреки загубата обаче ямболският тим показа характер и можене.Момчетата се раздадоха  на терена и играха добре срещу доста скъпоструващата селекция на съперника.Радващо е ,че Ники Върбанов възвръща  формата си- 11 борби и 17 точки за коефициент от 27.На ниво бе и  Стоян Петков-8 борби и 18 точки.Свиоя принос дадоха и останалите от състава.Отборът не успя в този мач ,но публиката оцени усилията и аплодира играчите след мача.