Баскетболистите на Ямбол  изнесоха страховит спектакъл в зала Диана и подчиниха тима на Лукойл Академик  в шампионатен мач.Двубоят започна равностойно и с размяна на кошове.Статуквото се запази до края на първата четвъртина ,която бе спечелена от Ямбол с 20:17.През втората четвъртина  ямболските баскетболисти продължиха да играят вдъхновено и вдигнаха аванса си-43:31 на полувремето.Шампионите  започнаха устремно третата част,свалиха на няколко пъти голяма част от пасива -спечелиха и частта ,но преди последните десет игрови минути изоставаха с 9 точки-53:62 за Ямбол.В последната част   отборът от Правец се  хвърли да прави обрат ,но тимът на Ямбол  знаеше как да противодейства и  успяваше да опонира успешно,като може да се твърди ,че контролираше двубоя.Момчетата се раздаваха на игрището , бяха много задружни  в защита,а в атака  се ориентираха към игра с Върбанов в подкошието и това донесе успех-много ценен и престижен,който опровергава всички критици.Ямбол има отбор ,който може да бие и шампионите.публиката бе доведена буквално до екстаз и не спря да подкрепя своите любимци.Всички от тима дадоха своя принос-Венци Петков се отчете с 21 точки и 5 асистенции.Ники Върбанов здраво мачкаше в подкошието-13 точки и 7 борби.Цецо Острев взе 8 борби и даде 5 асистенции като вкара и осем точки,Станислав говедаров продължава да е на топ ниво-16точки и 5 борби.С 5борби и 8 точки приключи Евгени Иванов.Стоян Петков отново бе непримирим на терена-10 борби и 9 точки.Своя принос дадоха и   отлично включилите се Стойо Чолаков и Андрей Иванов.