В невероятен трилър баскетболистите на Ямбол записаха победа срещу силния  състав на плевенския Спартак.Мачът започна вихрено за домакините ,които  буквално матирваха на няколко пъти защитата на плевенчани и  след десет минути игра водеха с 22:12.Гостите обаче се вдигнаха през втората четвъртина и на полувремето губеха само с точка-36:37 за Ямбол.Спартак продължи ,въпреки яростната съпротива на Ямбол,да трупа макар и трудно актив и в края на третата част водеше с 66:61.Гостите вероятно решиха ,че мачът е свършил ,когато в началото  на последните десет минути поведоха с 9 точки.Грешно обаче си бяха направили сметката-Ямбол не се предаде ,напротив –отборът бе максимално мотивиран и се раздаде на терена,като феноменални изяви  в тази  част имаше Венци Петков,за да се стигне до победа с 84:80 ,която пък буквално взриви трибуните.Треньорът Петров и всички момчета от състава заслужават само адмирации и суперлативи за  победата.