Готова е програмата  за мачовете  на седмия шампионат по минифутбол  на Ямболспорт,Диана Кабел/Оптинет.

В  този кръг почива отборът на  All steps

По-долу в материала е наредбата за провеждане на шампионата,която няма да търпи промяна и ще се спазва стриктно:

НАРЕДБА
ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ НА ТУРНИР ПО  минифутбол

на„Диана Кабел/Оптинет” и Ямболспорт

Раздел І

Общи положения

1. С тази наредба се определят реда и условията за организиране и провеждане на турнира по футзал  за купа „Диана Кабел/Оптинет”

2. Целта на турнира е развитие и популяризиране на футболната игра.

3. Турнирът се провежда всяка неделя на  игрищата  на комплекс Арена.

4. Срещите в турнира се играят с топка за футбол №5.

Раздел ІІ

Право на участие

1. В турнира имат право на участие свободно сформирани отбори

2. Един състезател има право да участва само в един отбор в рамките на един шампионат.

4. Няма ограничение за участие на състезатели, картотекирани в държавните първенства  от „А”, „Б” и „В” футболна група за сезон 2015-2016 година.

5. Нямат право на участие съдии, обслужващи турнира.

Раздел ІІІ

Брой на състезателите:

1. Максималният брой на записаните  за участие  състезатели от всеки отбор е неограничен.

2. Записване на състезатели за участие се  разрешава до 10тия кръг на турнира-т.е.до средата на състезанието

3. Състезателите, посочени в първоначалния списък на отделен  отбор могат да бъдат заменяни с други, но губят правото да участват в първенството до неговия край.

5. Срещата се играе между два отбора, всеки от които е съставен от 6 състезатели/5+1/, един от които е вратар. Когато, след изгонване или контузия на състезатели останат по-малко от 3-ма играчи в един отбор, срещата се прекратява.

6. Могат да бъдат използвани неограничен смени във всяка среща,а смените могат да бъдат извършвани и на хокеен принцип.

Раздел ІV

Облекло на състезателите

1. Играчът не трябва да носи нищо, което е опасно както за неговото здраве, така и за здравето на другите състезатели.

2. Стандартната екипировка на един състезател се състои от: фланелка, гащета, чорапи и специални футболни обувки (маратонки, гуменки с гумени подметки или от друг подобен материал, футболни обувки тип „стоножки“).

Не се разрешава използването на футболни обувки с бутони.

3. Минималното изискване за Фланелките на състезателите е да бъдат поне в един цвят/Желателно е отборите да бъдат с еднакви  фланелки и те да бъдат номерирани/

4. На вратаря е разрешено да е с долнище на анцуг. Екипът му трябва да бъде с цветове, които лесно да го отличават от останалите играчи на терена.

Раздел V

Етапи на провеждане:

1. Мачовете в първенството се играят по системата всеки срещу всеки

2. Класирането на отборите се осъществява по броя на спечелените точки, като за победа се дават три точки; за равен мач – една точка; при загуба – нула точки. Ако точките на два или повече отбора са равни, класирането се определя по критерии в следната последователност:

а/ резултат от прекия двубой;

б/ обща голова разлика;

в/ повече отбелязани голове;

е/ жребий.

3. При всички случаи, когато трябва да се тегли жребий за определянето на победителя, това трябва да стане в съблекалнята, в присъствието на капитаните на двата отбора.

Раздел VІ

Статични положения

1. При изпълнение на начален удар, странично хвърляне, свободен удар и ъглов удар, противниковите състезатели трябва да бъдат на разстояние най-малко 3 метра от топката.

2. Страничното хвърляне /тъч/ се изпълнява с крак. При изпълнение на страничното хвърляне от негов съотборник вратарят няма право да хваща топката с ръце.

3. Аут се изпълнява с ръце от вратаря.

4. Всеки шпагат или опит за такъв се счита за нарушение и се санкционира с жълт или червен картон-по решение на съдията

Раздел VІІ

Отбелязване на гол

1. Гол е отбелязан, когато топката е преминала през голлинията с целия си обем, при условие, че тя не е била хвърлена, носена, или умишлено тласкана напред с ръка, или долната част на рамото, от играч на атакуващия отбор.

2. Гол не се зачита след изпълнение на аут, или ако вратарят от игра хвърли топката с ръка, без друг да я е докоснал.

3. От ъглов удар може и от странично хвърляне да бъде отбелязан директен гол.

Раздел VІІІ

Дузпа:

1. Дузпата се изпълнява от белега за наказателен удар, директно

2. При изпълнение на дузпа вратарят трябва да стои на гол линията.

Продължителност на срещата:

1. Продължителността на срещите трябва да бъде от 2 равни полувремена по 20 минути всяко, между които има почивка от 5 мин.

Раздел IX

Наказания

1. Отбор, неявил се на терена 10 минути след определения час за начало на срещата, губи служебно. Резултатът от служебната загуба е 0:3.Ако съставът е предупредил два дни преди   мача си  ,че няма да се яви ,запазва  правото  да продължи участие в турнира ,като му се присъжда служебна загуба.При две служебни загуби даден отбор автоматично се изключва от участие в състезанието.

2. жълт картон

а/ при получаване на жълт картон, състезателят излиза от игра за 2 минути и отборът му играе с намален състав. След изтичането на двете минути, на терена може да се завърне същият състезател или друг, вписан в списъка, предаден преди началото на мача;при втори жълт картон  играчът  автоматично получава червен картон,при което в сила влизат правилата от т.2.2 – червен картон.

2.2. червен картон

а/ състезател, получил червен картон, е отстранен от игра до края на срещата ,а отборът му играе в намален състав 5 минути. След изтичане на определеното време на негово място влиза друг.

б/ състезател, получил червен картон, губи право на участие в следващата среща и до произнасяне на решението на Жури Д,апел;

в/ състезател отстранен от игра (червен картон) за саморазправа с противникови състезатели, съдии, организатори или други лица, се отстранява до края на турнира.

3. Организаторите на турнира имат право, по собствена преценка и при системно неспазване на правилата на честната игра, некоректно поведение, провокации или опит за саморазправа от страна на даден отбор, да отстранят същия от по-нататъшно участие в първенството.