Баскетболистите на Ямбол  загубиха първия четвъртфинален плейоф  от шампионата на НБЛ.Загубата е очаквана ,защото тимът на Петър Петров се изправи в серията срещу гранда Лукойл Академик,а допълнителен проблем бе и липсата на железния ямболски капитан Станислав Говедаров.Ямболският състав отстъпи с 62:91точки.Независимо от усилията на целия отбор и на отличния както винаги Боцка  разликата в класите е голяма и  това е от значение за изхода и на сериятаТимът на Ямбол се раздаде на терена ,но трябваше да отстъпи срещу безспорно по-класния съперник.На практика мачът е решен още в първата част,когато Лукойл поведе с 13 точки ,а на полувремето преднитата на домакините стигна почти 20.От там нататък двубоят се доиграваше . В мача в Правец милян Боцка отново впечатли-26 точки и 8борби.

Вторият мач от серията  сруещу шейховете  е в петък  в зала  Диана.