Доника Шивачева спечели 8-то издание на националния турнир „Тракийско конче“ в Стара Загора! В турнира стартират 55 състезатели във възрастовия диапазон  от 9 до 16г. Доника постигна 5 победи и 2 ремита и с 6 точки в актива си спечели купата. В турнира участваха 11 градирани състезателя, като Доника бе лидер по ЕЛО. Противниците играят  максимално концентрирани и мотивирани срещу нея, в стремежа си да победят титулуваната ямболска шахматистка. За отбелязване е ,че в Стара Загора Доника играе само срещу момчета. Всички партии, без предпоследната, завършват  почти в последните секунди на времето. В крайна сметка класата на Доника си казва думата и тя печели турнира!

Други участници от Ямбол в състезанието в Стара Загора са  Ангел Бохосян и Калина Димитрова с по 4т., заели съответно 5-то и 6-то място при 14 годишните, Джемма Русева -  4т., Мартин Каменов – 3,5т., както и 5,5годишния Димитри Койстинен, който в отделния турнир до 8 години успя да спечели 2 точки. Това е втори турнир за малкия Димитри, той напредва бързо и може да бъде новата шахматна звезда на града ни.
Предстои градското първенство на Ямбол, което ще се проведе на 4. и 5.12. в шахклуба на града.