Баскетболистите на Ямбол направиха най-добрия си мач от началото на сезона в НБЛ ,но загубиха от гостуващия гранд Академик Лукойл със 71:92 точки.Повече от 25 минути ямболският тим стоеше равностойно и водеше в резултата.Първата част бе спечелена с 23:20.На полувремето Ямбол поведе с  41:36.В третата част гостите вдигнаха оборотите ,възползваха се и от  отпадането във физически аспект на ямболския тим и  след 30 минути игра водеха с 68:57.Разликата дойде  в последните десет минути ,когато студентите  редяха успешни атаки към ямболския кош,а  ямболския тим ,най-вече заради настъпилата умора  поради малкото варианти за ротации на играчите  зареди няколко грешки , пропуснати бяха и удобни ситуации.Въпреки загубата показаното от момчетата на Нино Марянович вдъхва оптимизъм-отборът  показа желание и добра игра докато беше свеж.Видяха се вече и отборни взаимодействия в атака и в защита.