Баскетболистите на Ямбол загубиха  гостуването си в Пловдив срещу  местния Академик Бултекс с 81:92 .Двубоят започна нервно за отборите и това бе нормално.Пловдивчани обаче успяха да се възползват от няколко грешки на ямболските баскетболисти и след първите  десет минути поведоха с 25:19.Ямболският тим се активизира през втората четвъртина и воден от Милян Бочка успя да се върне в мача-40:39 за Академик на полувремето.Началото на второто полувреме  бе кошмарно за ямболския тим- пловдивчани играха много мотивирано,натрупаха аванс от над 10 точки и   след трийсет минути играха водеха с 67:58.Тимът на Ямбол опита да търси промяната-успя да свали   през последната четвъртина аванса на съперника до 7 точки,но домакините контролиха развоя на срещата и  спечелиха  победата .Интересно е ,че в основата на пловдивския успех бяха двама бивши играчи на Ямбол-центърът Динко Маршавелски се превърна в нерешим проблем в подкошието и господстваше в тази зона,а Васко Кьосев бе изключително резултатен.