Росица Канева спечели два сребърни медала в приключилото държавно първенство по лека атлетика за момичета и момчета до16 години.Възпитаничката на Петрана Чамова финишира втора на 800 и на 1500м.Това са и медалите за ямболската атлетика в тази възраст-За отбелязване  е и седмото място в многобоя на Милияна Торлозова ,десетото на Антон Гатев-също в многобоя и деветото място в бягането на 200метра на Ивета Колева от ЛАК”Ямбол”.Много приятна изненада поднесе при жените  Полина Тодорова,която стигна до бронз на 400метра ,въпреки ,че е само на 18 години.Поля се готви при Йордан и Галина Атанасови в клуб Тунджа.Съотборничката и Ангелина Георгиева е шеста в същата дисциплина.Изключително младата щафета на ямболския клуб стигна до  бронза на 4по 400-спечелиха го Ангелина Георгиева, Габриела Георгиева, Веселина Желязкова и Полина Тодорова. В късия спринт  -на сто метра Габриела Георгиева е девета,на 200метра Ангелина Георгиева е 7ма,девета е Полина Тодорова ,а 11та е Габриела Георгиева