В Благоевград се проведоха финалите на ученическите игри по шахмат 8-10-ти клас. От нашата зона Бургас-Сливен-Ямбол право на участие си извоюва отборът на Математическа гимназия „Атанас Радев“ – Ямбол, който в предишните етапи не допусна поражение. Общият брой на отборите, достигнали до финалите бе 10. Отборът ни игра с голямо желание, вложи старание и затрудни максимално останалите отбори. В крайното класиране завърши на 7-мо място, постигайки 3 победи и 1 реми. Отборът ни бе в състав: 1. Георги Христов – 10-ти клас, 2. Иоан Янев – 10-ти клас, 3. Георги Николаев – 8-ми клас и 4. Доника Шивачева – 9 клас

Над всички отново бе Доника Шивачева, която бе и капитан на отбора. При момичетата на 4-та маса, където повече от половината състезателки са участнички в републиканските първенства от календара на Българската федерация по шахмат,  тя постигна забележителните 9 победи от 9 срещи и за втори път зае първото място в индивидуалното класиране по дъски. На 1-ва маса Георги Христов срещна най-добрите състезатели по шахмат в тази възраст, игра добре, като успя да постигне 1 точка. На 2-ра маса Иоан Янев постигна 2 точки, а Георги Николаев на 3-та маса постигна 5 точки, завършвайки 5-ти в индивидуалното класиране на 3-та дъска.