Баскетболистите на Ямбол успяха  да спечелят втория четвъртфинален плейоф срещу балкан Ботевград със 78:75 и изравниха резултата в серията-171.Предстои третата среща –на пети  май –отново в Ботевград.

Тази вечер отборът на Ямбол  се раздаде на макс в мача и стигна до заслужена победа.Решаващо за победата се оказа изключителното старание на тима в защита,като с това се ограничиха гостите до 75точки.Балкан поведе след първата част с 4 точки,вдигна аванса си до  9 на полувремето-43:34.тимът на Ямбол обаче показа чудеса от дръзновение и в третата част  успя да излезе напред с точка аванс-59:58.В последните десет минути гостите опитаха всичко ,за да стигнат до успеха,но срещнаха един непримирим ямболски тим,който изкова победа,хвърлила във възтоторг верните фенове на тима.Всички от тима оставиха сърцата си на подиума,за да спечелят този мач,за което заслужават голямо благодаря.Пълен запис  на победния мач на Ямбол  срещу Балкан,гледайте тази вечер от 21.00 в програмата на ДТВ.