Баскетболистите на Ямбол загубиха първия четвъртфинален плейоф от надпреварата в Националната Баскетболна Лига  при гостуването си на Балкан в Ботевград с 82:95.Ямболският тим направи много добър мач срещу изключително силния тим на съперника,който не крие амбициите си и за титлата в шампионата.Първата четвъртина бе спечелена от Балкан с 23:20.През втората част  отново се игра кош за кош,но Балкан успяха да вдигнат ,макар и с малко аванса си- 45:39.В третата част  Ямбол  успяваше доста време да бъде много близко в резултата до съперника,но в заключителните  минути на четвъртината Балкан успяха да  прибавят още  няколко точки аванс -69:59.Този аванс позволи на Балкан да играе по-спокойно в заключителните десет минути.Ямболските баскетболисти не се примириха до края на двубоя,но в крайна сметка трябваше да отстъпят и изостават с 0:1 в серията.В последната четвъртина влияние  оказа и дългата и равностойна скамейка на  Балкан.Домакините спечелиха  битката в невралгичната зона в подкошията.Ответният мач  ще бъде в зала Диана  на втори май   и се чака в него баскетболистите да воюват безкомпромисно  за каузата на ямболския баскетбол,очаква се и хиляди да напълнят трибуните на зала Диана ,за да подкрепят любимия тим.