Баскетболистите на Ямбол направиха равностоен мач срещу един от претендентите за спечелване на шампионската титла-Балкан от Ботевград и малко не им стигна ,за да спечелят битката.зцагубата дойде при резултат 86:93 за гостите.Мачът започна отлично за  съперника ,който взе първата четвъртина  с 24:13.Ямбол обаче заигра отборно ,момчетата на Юли Радионов здраво се трудеха в защита ,в атака  съйщо осъществиха добри взаимодействия и на полувремето резултатът бе 43:43.Статуквото не се промени  и  през третата част-играеше се кош за кош,като ямболският тим показа качества и характер,подплътени с умения-62:63точки преди последните десет игрови минути.В последната част отново се игра равностойно,гостите  дръпнаха с малка разлика след отсъдено в тяхна полза техническо нарушение ,а заради това пък ямболския тим може да има претенции към реферите.В крайна сметка загуба,но пък феновете3 останаха доволни от факта ,че любимият тим игра равностойно срещу една от скъпоструващите селекции в страната.За Балкан Ямболлията Павел Маринов  изригна в този мач с 42 точки.За Ямбол най-резултатесн бе Мартин Дурчев с 18.За показанато от ямболските момчета на терена срещу такъв силен съперник само аплаузи.Пълен запис на мача ще може да гледате от 22.40часа   в програмата сна ДТВ