Подновиха се срещите от първенството на най-старата по рода си аматьорска баскетболна лига в страната-тази на Диана Кабел/Оптинет.Ето и резултатите:

Лидерите в класирането от Стара Загора спечелиха  две победи.В мача срещу Фараон тимът на играещия мениджър Димитър  Сартонев записа успех с  резултат 91:60.Заралии овладяха инициативата още в началото на мача и въпреки  ,че съперникът не игра лошо успяха да запишат пореден успех.Сартонев наниза 12точки и хвана 6 борби,Бинев се отчете с 10 точки,много силен мач за д-р Златко Русев-5 борби и23точки,Ники Петков е с 16точки и 7борби,Бойко Миленков е с 18точки.За Фараон Иван Иванов вкара 22 точки,Денис Господинов е с 20.

Във втория си мач Стара Загора надделя над Дианополис с 99:76.Получи се хубав мач ,в който Дианополис игра с огромно желание-трябваше да отстъпи пред безспорно по-добрата класа на съперника ,но отново остави отлични впечатления с желанието си.Зеа Стара Загора Сартонев е с 14 точки,Ники Петков с 20,д-р Русев с 11,миленков с 16,Бинев с 15,най-младият в тима-Злати –с 13 точки.,за Дианополис Христов е с 4точки,Буцев-4,Николай Радев-22,Диан Каяли-8,Гецата Василев-25,Алексиев-2,Еди-2,Милен-2,а феноменална тройка със сирената вкара дебютантът Иван Деянов.

Ямбол18-Калните братя-79:54-младата формация на Румен Шопов  спечели очаквана победа,като демонстрира ,че отборът израства в спортно-техническо отношение.Младоците през цялото време контролираха мача,играха и комбинативно и раздвижено и показаха добър баскетбол.Братята  се стараха,бориха се ,но камерният им състав  си каза думата,а явно бе ,че част от момчетата все още не са готови за здрави мачове.

За Ямбол18 Кондов е с 20точки,Стилиян Иванов с10,Драгоев с  с8,Митрани с14,Росен Иванов с 12,Матушев с 6,Пехливанов-3.

За отбора на калните Методи Илиев е с 21точки,Василев-8,Облаков-9,Петков -10,Димитров-3.

Мултигруп-Диана Кабел-91:81

Получи се много качествен мач.Първата част донякъде предреши мача-Диана Кабел започнаха  с много пропуски-съперникът се възползва  и след десет минути игра водеше с 24:7.През втората част  тимът на Диана Кабел влезе в ритъм и намали пасива  на седем точки-39:46.Статуквото общо взето се запази и през третата част-67:57.В последната част отново нямаше  промяна в лидерството на Мултигруп-и те удържаха аванса си от десет точки-91:81.Двата отбора направиха качествен мач,селекциите са на високо ниво.За Мултигруп Борис Маринов е с 22точки,Андреян Илчев-20,койчев-11точки,но и 11борби,георги Георгиев-Елховския-27,Йорданов.За отбора на Диана Кабел Цветан Ревански вкара 18точки,хвана и 7борби,димитър Ганев-Диманката е  с 22 точки и 7борби,Керемедчиев-5 и 9борби,Ивайло георлгиев -13 точки,Шопов-14точки.