Съставът на Ямбол загуби гостуването си в столицата срещу шампиона Левски с 84:98.Първата четвъртина Левски спечели с 33:21точки и това се оказа много важно за крайния изход на мача.През втората част Ямбол изравни играта,направи и равенство в частта-16:16 ,но не успя да промени статуквото.През третата четвъртина Левски започна устремно и вдигна  около 25тата минута на срещата аванса си  над 15 точки ,а с това  и предреши изхода на мача.Ямболският тим се опитваше да промени  ситуацията на терена,но сините контролираха мача до неговия край .В мача срещу сините   ейлър Лейзър е с 20 точки ,9 асистенци и пет борби,Станислав  Говедаров е с 15 точки,14 за Ямбол вкара Стоян Петков.В редиците на Левски много силен направи емблематичния за ямболския баскетбол Димитър Ангелов.След загубата в столицата  Ямбол ще запази седмата позиция в класирането на НБЛ.