Ямболлията Симеон Чамов стана носител на купаСтранджата в 66тото издание на най-стария аматьорски боксов турнир в Европа. На финала в категория до 69 кг той победи по точки Ярослав Самофалов от Украйна с 2:1 съдийски гласа (29:28, 29:28, 28:29). Чамов  е шампион в категорията си от миналогодишното издание на турнира,а през тази  убеди специалистите ,че е най-достоен за трофея. През 2014 г. Чамов стана и шампион от първенството на Европейския съюз,като показа ,че е готов да печелиотличия от големи първенства.Симеон е роден в Ямбол,негов баща е известния ямболски боксьор-Антон Чамов.След като семейството му се мести в София той се състезава за столичния ЦСКА.Нека припомним ,че с бронз в категорията си на Странджата приключи при дебюта си при мъжете  състезателят на клуб Априлец-Даниел Асенов.