Баскетболистите изпуснаха  Лукойл-губят след продължение

Най-силния си шампионатен мач през сезона изнесоха баскетболистите на Ямбол-в домакинството си срещу гранда Лукойл Академик те загубиха със 103:108 след продължение.Първата четвъртина спечелиха домакините-30:29.Гостуващият тим на шейховете обаче след равностойна игра във втората част успя да излезе напред на полувремето-52:50.Статуквото на терена не се промени до края на мача-в края на третата част разликата бе само точка в полза на Лукойл,а в края на редовното време след доста перипетии и драма на светлинното табло светна 89:89.В продължението  шейховете успяха да стигнат до успеха,но пък ямболският тим се бори до последно за баскетболната кауза на града и  над хиляда зрители в зала Диана изпратиха отбора на Юли Радионов с аплаузи заради  раздаването на терена.

Всички от отбора  на домакините  се бориха за всеки сантиметър терен,показаха ,че са отбор с потенциал,показаха и морал,но нямаха шанс.Такива мачове обаче носят само  уважение за отбора.

Съставът на  Ямбол може да има основателни претенции към съдиите за три-четири ситуации,когато отсъжданията бяха в полза на гостите….