Футболният  Тунджа1915 тръгна с равен мач  в силния предсезонен турнир Pomorie Cup 2015.В мача срещу  втородивизионния  Черноморец/Бургас момчетата на Станчо Цонев са повели в резултата с гол на  Славов в 32та минута.Той получава чудесен пас от  Малчев и открива резултата.Преди това Тевия е пропуснал  отлична ситуация за ямболския тим ,след като излиза сам срещу вратаря на бургазлии.Черноморец обаче бързо се връща в мача-в 38та минута е отсъдена дузпа и Орачев вкарва за 1:1.През второто полувреме  Ив.Христов пропуска да вкара за ямболския тим-останал сам срещу вратаря на бургазлии,но стреля в аут.До края на двубоя  има доста напрежение на терена  и Георги Рашев –Екшъна получава червен картон в 85тата минута на мача.В крайна сметка  равенство-1:1.Във втория си мач в груповата фаза на Pomorie Cup 2015 Тунджа1915  излиза срещу елитния пловдивски Локомотив.В първия мач в групата Локомотив и Черноморец завършиха наравно-2:2

За любителите на  футбола в Ямбол ще е интересно да видят и състава и резервите на ямболския тим:

Стартиращ състав Тунджа1915 : Коджуклиев, Дончев, Генчев, Тузаков, Тодоров, Димитров, Тевия, Ив. Христов, Танев, Малчев, Славов

Резерви: Божилов, Андонов, Г. Христов, Николов, Григоров, Рашев, Нейков, Петров, Атанасов, Ракладинов

10 коментара

1. anonimen казва:

Nqkoi da mi kaje kolko gola e vkaral dosega na turnira velikiq ni kapitan-sre6tu mlad6ata na 4ernomorec i rezervite na Loko-Pd?

• Анонимен казва:

Верно сте много тъпи парчета. Момчето играе вътрешен халф което е дефанзивен футболист, неговата работа е първо да отнеме топка и да започне атака или на по прост език като за вас да подаде на някой който да центрира или да отправи удар към вратата. По вашата логика защо не държите сметка на централните или крайни защитници колко гола са вкарали? Ааа да не забравяме и вратара, той горкия пък ич не вкарва да се обеси моментално

2. Анонимен казва:

Локо Пд-Тунджа Ямбол 3:0

3. Анонимен казва:

Резервите и младите таланти на Черноморец днес завършиха 1:1 с Тунджа (Ямбол) във втората среща от турнира Поморие къп. Старши треньорът на акулите Неделчо Матушев пусна в стартория състав само млади футболисти, в това число две момчета от старшата възраст и един от младшата. Отборът, който игра срещу Локомотив (Пловдив) в събота, тренираше днес от 11.00 часа сутринта. Младите „акули“ започнаха стъписани под силния вятър и студеното време и в 30-ата минута изоставаха в резултата след гол на Ивайло Славов. Малко преди това Тевия можеше да вкара, но сам срещу вратаря стреля в аут. В 40-ата минута Галин Димов спечели дузпа, която беше превърната в гол от Михаел Орачев. През второто полувреме бургазлии започнаха агресивно и създадоха две добри възможности за гол, докато в края и състезаващият се във В група ямболски състав имаше една ситуация. Родените през 1998-а година юноши на Черноморец Иван Стоянов и Радостин Неделчев отново се появиха в игра в края на срещата. Третата среща от група В на турнира е между Локомотив (Пловдив) и Тунджа (Ямбол) в четвъртък. Черноморец до момента има две точки след равенството 2:2 с пловдивчани

4. Анонимен казва:

Ne znam ot kyde kopirash i kakvo pravish, ama ima Rakladjiev, Rakladinov v Tundja nqma, Chernomorec ; Loko sa zavurshili 2;2, a ne 1;1

5. Анонимен казва:

Черноморец играха с 17 годишни момчета.Титулярите им тренираха! Това е самата истина!

Еми да са играли със по стари пък те бе

• Lokomotiv Plovdiv казва:

Ама майна, те ще си играят с който си искат. Това, че правите 1:1 с младшата и старшата на Черноморец не е техен проблем. Те използват турнира, за да проверят момчетата от школата на какво ниво са. Както и ние ще направим в мача с вас