В Стара Загора се проведе международния детски шахматен турнир „Купа Траяна“.Участниците  са били  разделени в
две възрастови групи -до 8 и до 14 годишна възраст.Представители на ШК“Тунджа 2009″Ямбол в турнира са възпитаниците на  изключително младата треньорка  Елица Атанасова – Антоан Иванов,Димитър Христов и Никола Стоянов.Те се състезаваха в групата до 14 години.За отбелязване е
че нашите деца са все още на 8,а мериха сили с много по-големи от тях шахматисти от България и Турция.Турнирът е на  изключително високо ниво – от 86 състезатели,53 градирани.Под номер едно в турнира застана Цветан Стоянов – световен шампион, втора в генералното класиране е Виктория Радева – световна вицешампионка.За Антоан Иванов,Димитър Христов и Никола Стоянов  това бе първи турнир за годината,при това в новата възрастова група.Те бяха едни от най-малките  участници.Въпреки това се представиха отлично за възрастта си.Антоан Иванов спечели 3 точки – 2 победи и 2 ремита.Ремитата са срещу състезатели  с международен и национален рейтинг.Димитър Христов и Никола Стоянов спечелиха по 2 победи срещу по-големи от тях участници.
Нашите млади таланти натрупаха много ценен опит във възрастовата група до 14 години,тяхните партии продължаваха повече от час,което е отлично за деца на толкова крехка възраст.Този международен турнир бе част от тяхната подготовка за държавните първенства,които ще се проведат в края
на месец февруари в Плевен.

Елица Атанасова е неуморна и ето какво организира отново:

На 25.01 (неделя) от 09:00 в пицария Булевард ще се проведе първия детски шахматен  турнир „Купа Диана“. Състезателите ще бъдат разделени в две групи – до 12 и до 18 години.Спечелилите съответно първо,второ и трето място в двете възрастови групи получават медали и грамоти.За шампионите ще има и купи. Ще бъдат наградени и най-добре представилите се участници до 8,10,12,14,16 и 18 години Всички деца ще получат и предметни награди ! Очакваме гости от Раднево,Стара Загора и Казанлък.В турнира може да се вкючи всеки,който няма национален или международен рейтинг.Главен съдия на турнира ще бъде Елица Атанасова.За въпроси и записване за участие – e.at94@abv.bg . Благодаря Ви за вниманието ! Очакваме Ви !