Съставите на Диана Кабел ,Ямбол 18 и Калните братя спечелиха победи в  първенството на Аматьорска Баскетболна Лига „Диана Кабел“ .Мачът Мултигруп-Калните братя не приключи -в третата част на двубоя,след многократни претенции към реферите ,съставът на Мултигруп напусна мача и на Калните братя е присъдена  служебна победа с 20:0.В крайна сметка всичко е въпрос на личен избор,но целта на състезанието е отборите да се забавляват и да се спазва фейърплея  и организаторите са удовлетворени от факта ,че повечето състави са приели идеята и я прилагат на терена.

Ямбол18-Фараон-51:63-получи се изключително интересен мач.Отборът на Фараон изнесе най-добрата си продукция от началото на турнира и  заслужава само адмирации за показаното на терена и  проявеното желание за битка.Ямбол 18 успяха да спечелят двубоя буквално в последните минути,като Сашо Драгоев направи много силен мач.За двата много млади състава само аплаузи и адмирации за хубавата среща.За Фараон Свилен е с 13 точки и 18борби,Денис е с 15 точки и 7 борби,Никола Димитров бе традиционно полезен  за тима си -4 точки,3борби и 2 откраднати топки,Петьо е с  6 точки ,3борби и 4 откраднати топки,а Иван Иванов приключи с 15 точки и 6 борби.За победителите Ави Митрани е с 14 точки и 7 борби,Симо Кондов вкара 13 точки,сашо Драгоев приключи с 25 точки,8борби и 5откраднати топки.Явор вкара 3точки,Пехливанов-2,Стоян Иванов-1

Диана Кабел-Дианополис-71:68-получи се един от най-хубавите  мачове в тазгодишното издание на турнира.Отборът на кабелната телевизия трябваше да вложи доста усилия ,за да удържи мача.На полувремето  Диана Кабел водеше с 13 точки-42:29.Едва ли някой очакваше ,че ентусиастите от Дианополис  ще могат да се върнат в мача,но те успяха  да покажат характер и  се бориха докрай-десет минути преди края отстъпваха с 10 точки-45:55.В последните десет минути се раздадоха докрай на терена и спечелиха уважението на всички-на зрители и съперници-загубиха ,но от такива загуби се тръгва с гордо вдигната глава.Диана Кабел също заслужават добри думи за изявите си,а двата отбора  получават големи адмирации заради изключително коректния мач.За Дианополис Гецата Василев е с 19 точки и 11 борби,Диян каяли  е с 4 то(ки и 6борби,Димитър Радев се отчете с 2 точки и2борби,Николай Радев приключи с 31 точки и 7 борби,Кръстьо Буцев-4 точки и 5 борби,Янко вкара 2 точки ,но пък взе 7борби,Васко Георгиев е също с 2 точки,но взе 5 борби,Еди Георгиев също даде своя принос за хубавия мач.

За победителите от Диана Кабел Ивайло Георгиев-11точки и 6 борби,Райко Иванов-6борби и шест точки,Цветан Ревански-29точки,11борби  ичадър,Евгени Пенев-4точки и 4борби,Димитър Ганев-13точки и 8борби,Ясен Русев-3точки,завърна се и Михаил керемедчиев с 2 точки и 6 борби.