Изиграха се мачовете от петия кръг в първенството на  първата по рода си в страната Аматьорска Баскетболна Лига-тази на Диана Кабел.В този кръг се получиха следните резултати:

Дианополис-Фараон-68:64-Дианополис най-после записаха победа след поредица от добри игри.Този път те трябваше да вложат всичко,за да стигнат до успеха срещу младата формация на Фараон,направиха го и  заслужено ликуваха накрая.Успехът  им обаче не дойде никак лесно.Те съумяваха да водят през по-голямата част от мача с  комфортен аванс-23:12,40:28,58:41 в края на първите три части.В последната четвърт обаче фараоните показаха характер и предвождани от Иван Иванов бяха на път да стоят пасива си-загубиха ,но само адмирации за характера,а аплаузите трябва да и за двата отбора ,които играха добре и се хвърлиха със страст в битката ,но запазиха добрия тон.За Фараон Свилен е с 11 точки и 8 борби,Иван Иванов е с 8 борби и 26точки,Петьо Петров е с 11 точки,Пехливанов вкара 2 точки,Тодоров 4.За победителите от Дианополис Генади Василев е с 14 точки и 15 борби,Николай Радев е с 22 точки и 5 борби,Стоян Христов е с 9 точки,Диян Каяли  вкра 14 точки и взе 6 борби,Димитър Радев се отчете с 4 точки, Еди е 2 точки и пет борби,Кръстьо Буцев също помогна много за победата.

Калните братя-АБК”Берое”/Ст.Загора-63:82-старозагорци спечелиха очаквано,но победата им не дойде никак лесно ,а и разликата дойде в последните минути на срещата ,когато братята тръгнаха да играят ва банк.Гостите тръгнаха по-събрани и концентрирани и след десет минути игра водеха с 19:7,като Калните се скъсаха да пропускат от добри позиции.Ситуацията на терена не се промени и през втората четвъртина-31:48 за заралии.През третата  част Калните братя се пробудиха ,започнаха да им влизат и някои от далечните стрелби и съумяха да стопят пасива си до  десет точки-47:57.В последните десетина минути разликата дори падна до  осем точки ,но силите не стигнаха за обрат ,а и старозагорци показаха характер и качества и успяха да контролират развоя на мача.За Калните братя Методи Илиев е с 26 точки и8борби,Мартин Петков е с 5 точки,Оник Харутюнян-9точки,Митко Василев-4точки,Петър Облаков-4 точки ,но и десет борби,Пламен Владимиров-Фестара-5 точки,Миро Бонев записа също  4 точки.За АБК”Берое” Бойко Миленков е с 31 точки и 9борби,Венци Петков е с 10 борби и 6точки,Бинев вкара 6точки,Ники Петков е с 8точки и 7борби,д-р Златко Русев -10точки и 7 борби,Славов игра много силно-6борби и 16точки.

Мултигруп-Ямбол18-50:64-младоците поведоха още от началото на мача и до края успяха да удържат аванса си.Мултигруп в това първенство залагат на нови играчи,повечето от които не са играли и сериозен организиран баскетбол,но пък заради това тимът става много симпатичен и приятен ,защото продължава да носи желанието за победа.В този мач и двама от опитните играчи на отбора –Тончо и Пламен Баса напуснаха   заради контузии.Водени от Тишо Койчев и Иван Йорданов отборът не се предаваше и воюва докрай,но трябваше да отстъпи на младите съперници ,които играха максимално мотивирано и с пълно раздаване.Стана интересен и оспорван мач.За Мултигруп Иван Йорданов е с 8точки,Рахо вкара3,Тишо койчев  направи голям мач-24точки и13борби,тончо-7точки,Ат.Христов-7точки,Пламен Атанасов-Баса се отчете с 5 борби и две откраднати топки,а Светльо има 2точки.За победителите Ами Митрани е с 10 точки и 10борби,Стилиян Иванов-10точки и 4 борби,Сашо Драгоев  е с 18 точки и 9борби,Георги Тодоров –с8точки,Кондов -6т.