Елица Атанасова

От 7 до 10 Ноември в Солун се проведе най-силният европейски спортен турнир за студенти – Еврояда 2014.Единствената представителка на България в състезанието по шахмат бе ямболският талант Елица Атанасова,която учи в Пловдивския Университет“Паисий Хилендарски“.Елица се представя блестящо ,като спечели вицешампионската титла при жените.Впечатление прави нейната победа срещу сръбската гросмайсторка-олимпийската състезателка Анджелия Стоянович.Това е пореден успех за Елица,при това изключително престижен и един от най-сериозните за ямболския спорт през годината. С успеха си в Солун Елица продължава да доказва ,че се развива като състезател и вече е от сериозна международна класа.Нека припомним ,че  през октомври Елица Атанасова спечели  бронзов медал от републиканското първенство за жени по ускорен шах в Дупница.През август Елица спечели и шахматния турнир на Летен университет в Албена.Треньор на Елица Атанасова е гросмайстор Маргарита Войска.