Поредни четири мача се изиграха в надпреварата на първата по рода си  в страната Ааматьорска Баскетболна Лига –тази на „Диана Кабел”.В този кръг съставът на   АБК”Берое”от Стара Загора записа нови две победи и е  лидер в класирането.Ето и резултатите в кръга:

АБК”Берое”/Стара Загора- „Дианополис”/Ямбол-85:65-получи се много приятен мач,в който съставът на заралии безспорно беше по-добрия отбор и очаквано спечели ,но за  отбора на Дианаполис само адмирации.Този тим,съставен от момчета обичащи играта,се представя от мач на мач все по-долбре и стоя съвсем прилично срещу лидера в турнира.За заралии в този мач  Венци Петков е с 27 точки и 10 борби,доктор Златко Русев  е с 13 точки,Ники Петков с 18,Бойко Миленков с 12,Димитър Съртонев бе изключително полезен-5точки,3откраднати топки и 7 борби,Славов приключи с 11 ,а Бинев с 2 точки.За Дианополис Диан Каяли с е дабъл/дабъл-10точки и 10борби,Янко е с 6 точки,Стоян Христов е с 4,Буцев е с 3точки,Николай Радев  вкара 13 точки,Гецата Василев е с 19 точки, Димитър Радев записа три борби в актива си.

АБК”Берое”/Стара Загора- Фараон-91:58-никакви проблеми за старозагорци в този мач-още след първата четвъртина поведоха  с 33:22,На полувремето разликата набъбна до 15точки и оттам насетне мача се доиграваше.Венци Петков е с 28 точки в тази среща , Русев с 21.за Фараон добре играха Денис и новото попълнение Свилен,който  заедно с Пешо Петров единствени имаха желание за битка  и игра в защита до края на мача.

Диана Кабел-Калните братя-75:62-макар и в камерни състави двата отбора направи качествен мач-имаше и много силни индивидуални отигравания ,а също и отлични взаимодействия.Диана Кабел овладя инициативата от началото на мача,поведе в резултата и до края отстояваше аванса си.На полувремето отборът на  победителите водеше с 42:32,след третата част 59:44-в крайна сметка 75:62.За отбелязване е  ,че Калните братя воюваха докрай на терена,но трябваше да отстъпят  в този мач.За Диана Кабел-петкратен победител в този турнир ,Йордан Димитнров наниза 27 точки ,а взе и 10борби,Ивайло Георгиев е с 16 точки,а Евгени Пенев  с 13 борби и 12 точки.За братята Методи Илиев е с 19 точки,Мартин Петков добави 13,а много силни отигравания имаше и Владо Петров-8точки и 5борби.Оник е с 9 точки,младият Антон/Батъла се включи отлично-8точки и 7 борби.

Мултигруп-Фараон- 84:60- тук шампионите на лигата от Мултигруп записаха очаквана победа срещу добре игралия срещу тях млад тим на фараоните.Мултигруп си осигуриха комфортна преднина още в началото на мача и до края контролираха двубоя.Младоците от Фарлаон се поотпуснаха и на моменти направиха много добри неща.На тях определено им трябва повече тактическа дисциплина  ,а и стратегия,както и желание за игра в защита.За Мултигруп  Тишо Койчев е с 24точки и 8борби,Иван Йорданов е с 11 точки,Тончо Тодоров е с 25 точки и 7 борби,а Пламен Атанасов/Баса приключи с 13 точки и 4борби.За фараоните Никола Димитрова вкара 14 точ„ки и взе пет борби,Свилен  е с 8точки и 6 борби и с 3откраднати топки,Тошко Андонов е с 8 точки.