Изключително силно състезание се получи по време на 48мото издание на най-стария крос в страната-Ямболския“Диана“.Шампиони на страната в различните възрасти и призьори и шампиони от балканските игри ,както и от други международни стартове направиха интересно и оспорвано състезание в различните възрастови групи.

В своеобразното градско първенство победителите са следните:

момичета-до 5-6 клас-тук победата спечели  Стела Денова,в оспорвана битка с Катерина Никол,а трета стана Елена Пануду

при момчета-до 6ти клас победата спечели Стефан Савов,пред Ахмед Ахмедов и Антон Гатев

При момичета-7-8клас първото място е за Ивета Николова,втора е Кристина Маркова ,а трета Калина Георгиева.

При момчетата 7-8клас първи е Ивелин Атанасов,втори Христо Панйотов ,а трети Христо Иванов.

Девойки-до 12ти клас: победата е за Полина Тодорова,втора е Ангелина Георгиева,трета Габриела Георгиева,

юноши-до12ти клас:първи е Атанас Ангелов,втори -Атанас Фотев и трети Йордан Бакърджиев,

Много интересно бе и в клубната надпревара:

Момичета-12-13години:В тази възрастова група спечели варненката Елена Георгиева,пред съотборничката си Ирина Парушева ,а трета  по 600метровото трасе остана Елионора Монева  Загорец/Нова Загора

Момичета под 16 години-тук много силно бягаха Росица Канева и Виктория Георгиева от ямболския клуб Тунджа ,които взеха  първите две места на 1000метра.Трета остана Клаудия Тодорова от Тракия-Пловдив

Момчета-до16години-тук първото място е за Енгин Исеин от Шумен,Втори е Явор Пенчев от Тервел ,а трети  Димитър Аргиров от Тракия/Пловдив

Девойки младша възраст-тук победата спечели пловдивчанката Лиляна Георгиева,пред Теодора Гърбова от Карнобат и Цветелина Станчева от Дряново

Юноши младша възраст-Първи на 2000 метра е Нягол Няголов от Тервел,пред Тодор Кънев от Карнобат и Здравко Тончев от Шумен

девойки старша възраст -първото място е за Мария Калайджиева от Локо-Горна Оряховица,втора е Елена Борисова от Лудогорец от Разград,а трета е Пенка Костадинова от Горна Оряховица

юноши старша възраст-първи е Георги Гергов от Ловеч,втори е Спасимир Делибашев от пловдивския Тракия,трети е Желязко Атанасов

жени:Надпредварата на 3000метра спечели Моника Георгиева  от Горна Оряховица ,втора е Маринела  Нинева от Дряново ,а трета Евгения Михайлова от Берое/Стара Загора

мъже: победа за Иван Попов/от Мездра по  4000метровото трасе,втори е Шабан Мустафа от Сунгурларе,трети е Сава Тодоров от Дунав/Русе,за отбелязване е петото  място на Георги Хаджиколев от ямболския клуб Тунджа.