Два нови мача се изиграха в първенството на първата по рода си в страната Аматьорска Баскетболна Лига-тази на Диана Кабел.Ето и резултатите:

Калните братя-Дианополис-82:72-Калните братя бяха сериозно затруднени от бойката селекция на Дианополис ,чийто тим доста време  водеше в резултата.В крайна сметка обаче пропуските от чисти позиции на Дианополис,както и повечето опит и рутина на Калните,подплътени с добри баскетболни отигравания им донесоха и успеха.И двата състава трябва да бъдат поздравени за спектакъла ,който сътвориха и за това че бяха изключително коректни на терена-от това печели само аматьорския баскетбол.

Диана Кабел-Фараон-83:63-младатата формация на фараоните даде  в три от четвъртините здрава битка на съперника,но в последната част опита и майсторлът на Ивайло Георгиев,Йордан Димитров и Цветан Ревански си казаха думата и отборът на  трикратните шампиони на лигата  спечели с разлика.Първата четвъртина приключи при резултат 17:19 за Фараон,на полувремето Диана Кабел поведе  с 44:37.След равностойна игра в третата четвъртина дойде необясним спад в играта на фараоните и  Диана Кабел вдигна аванса си на 16точки-65:49.В последната част Фраон успя в един момент да доведе разликата до осем точки ,но за повече не стигнаха силите.В защита Диана Кабел действаха разулно ,а в нападение бяха много ефективни-Цветан Ревански приключи с 16 борби и 21точки,Ивайло Георгиев  взе 7 борбии вкара 21 точки, Йордан Димитров се отчете  с 26 точки и седем борби.На отбора помогнаха с добро включване и младоците Ангелов и Калъпов.За Фараон Посен Иванов вкара 16 точки,взе и 8 борби,Иван Иванов е с 6борби и 17точки,тодоров Андонов приключи с 13 точки и 5 борби.Мачовете от следващия кръг в първенството на АБЛ „Диана Кабел” се връщат в зала Диана и ще са на 9ти ноември.