Баскетболистите на Ямбол записаха първия си успех в първенството на НБЛ ,като надиграха  гостуващия  Черноморец от Бургас с 94:75 точки.Първото полувреме бе равностойно и бургазлии успешно опонираха на ямболския тим-24:22  след първите десет минути,45:40 за Ямбол на полувремето.Тимът на Ямбол трябваше да вложи доста усилия ,за да пречупи състава на съперника-с много активна игра в защита след 25тата минута на мача домакините успяха да наложат превес на терена ,а в предни позиции креативността и стремежът да се взаимодейства доведоха до резултат-68:58 преди последните десет игрови минути.Този аванс успокои ямболският отбор,който продължи да доминира и в последната четвърт за да спечели с 19 точки разлика-94:75.Пореден силен мач на Тони Бърнас-13борби и 20 точки.На ниво бяха и останалите момчета от състава ,които се стараха много на терена.В игра се появи и спечели феновете с няколко атрактивни изпълнения новият играч в ямболския лагер-Карун Джонсън.Поредно добро включване на Иван Тенев.Като цяло очаквана победа,която не дойде никак лесно.Първа победа за Ямбол ,чийто тим  имаше нужда от  този успех,за да добие самочувствие за предстоящите изпитания.Пълен запис на мача  гледайте от 22.15 по ДТВ