С два мача стартира десето издание на първата  по рода си в страната Ааматьорска Баскетболна Лига-тази на „Диана Кабел.И двата мача победителите стигнаха трудно до успеха:

Стара Загора-Ямбол18-76:71-старозагорци,в чийто редици личаха имената на доскорошните НБЛ звезди Атанас Радев и Бойко Миленков трябваше да положат доста усилия ,за да стигнат до успеха срещу младата селекция на Румен Шопов.Първата четвъртина завърши наравно14:14.През втората част  изглеждаше ,че мачът е решен-43:26 за заралии.През второто полувреме момчетата на Шопов заиграха много надъхано и бяха на път да обърнат мача-в края на третата част свалиха пасива си до 11 точки-48:59.В последните десет минути Младоците  се върнаха в мача ,дори в един-два момента водеха в резултата,но опитният тим на Стара Загора успя да се възползва от грешки на съперника и стигна до успеха.За Ямбол 18 Андрей Иванов взе 16 борби и вкара 29точки,Сашо Драгоев приключи с 10 точки и 9 борби,Стилиян Иванов се отчете с 10 точки,Ави Митрани вкара 8 и хвана  6 борби.За победителите  Бойко Миленков приключи с 21точки и 5 борби,Атанас Радев е също с 5 борби и с 19 точки,Венци Петков се отчете с 16 точки и 7 борби,Съртонев ,Русев и Ники Петков добавиха по 4 точки за успеха на своя отбор.

Фараон-Дианополис-58:53-фараоните победиха в мача на дебютантите в лигата.Мачът мина през много перипетии и шансът в края на двубоя помагна на Фараон да стигне до успеха.Почти през целия двубой имаше непрекъсната гонитба в резултата-15:21,31:29,45:43-това бе резултатът след първите три четвъртини.Фараон трябва отсега да мислят за селекцията ,защото в следващия мач ще бъдат лишени от услугите на някои от своите  състезатели,тъй като правилникът ,който ще бъде публикуван и сведен до знанието на всички отбори ,не позволява  на състезателите да играят за повече от един отбор в лигата.Дианополис  пък ,които спечелиха симпатиите с добрата си игра и заради това ,че са пълни аматьори ,ще търсят едно-две нови попълнения и тогава със сигурност ще бъдат още по-добре комплектован тим,който няма да е лек съперник.За отбелязване са 12те борби в мача на Васил Георгиев от отбора на Дианополис ,а съотборникът му  Николай Радев вкара 23точки.Пълен запис на мачовете  от първия състезателен ден гледайте от 21.10 по ДТВ