(сн. beroebasket.com)

Баскетболистите  на Ямбол загубиха втория си мач в турнира за Купа Стара Загора.Те отстъпиха в равностоен сблъсък на Рилски спортист с 84:96.Скиорите взеха първата четвъртина  с 27:21. Ямбол  губеше на полувремето с 38:47. В третата част Рилецо поведе със 77:63.Последната четвъртина бе  спечелена от Ямбол с 2точки ,като  отборът  на Юлиян Радионов  опита всичко да се върне  в мача,но трябваше да отстъпи на скъпоструващата селекция на Рилски спортист.Отново  силни изяви е имал Тейлър Лейсър-29точки,5борби и 8асистенции.27 точки вкарва Стоян Петков.В този мач Ямбол на практика  е играл повече от три четвъртини без висок играч защото центърът Динко Маршавелски е бил само 9минути на терена.От теам основно идва  голямата разлика в спечелените борби-48:26 за Рилецо и  това до голяма степен предопределя изхода на срещата.Утре от 16 часа баскетболистите на Ямбол играят срещу състава на  Лукойл Академик в последния кръг на турнира.