Баскетболистите на Ямбол записаха втора загуба в  турнира в Ботевград.Срещу домакините ямболските играчи са били равностойни само в първите няколко минути на мача.В края на четвъртината,след страховити пет тройки на Иван Лилов Балкан повежда с 35:20.На полувремето  Балкан вдига още аванса си-61:39 ,а тази голяма разлика предопределя изхода на мача.Ямбол стои равностойно в третата четвъртина-частта завършва при резултат 22:22,в крайна сметка  79:107 за Балкан.Новото попълнение Тейлър Лейсър е най-добър за Ямбол в мача-4 борби,6асистенции и 19точчки за коефициент 20.В крайното класиране на турнира Ямбол остана трети-след съставите на Балкан и румънския Крайова.