Баскетболистите на Хищна хиена спечелиха втора титла в първенството на Лятна Ученическа Баскетболна Лига Диана Кабел/Оптинет.В своеобразен финал те се наложиха над състава на Тигрите  с 90:77.Успехът им не дойде никак лесно защото имаха срещу себе си съперник ,който се раздаде на терена.Първата четвъртина Хиените спечелиха с 26:16.Във втожрата част тигрите се вдигнаха и водени от Андрей Иванов  се върнаха в мача-35:37.Статуквото не се промени и в третата част,в която имаше и гонитба в резултата-Тигрите  дори поведоха с шест  точки ,но Мартин Чавдаров вдигна хиените и след третата четвъртина те водеха с точка-60:59.В последните десет игрови минути по-опитният тим на Хищна Хиена успя да  се възползва от грешките на съперника и да завършва ефективно атаките си и спечелиха мача ,а с това и титлата.За тигрите Андрей Иванов отново впечатли-23точки и 15борби,Дилян е с 2 точки и 4 борби,Стилиян Иванов с 16 точки ,2 борби,Самуил Желязков-26точки и три борби,Александър Матушев с 4 точки и 5 борби,С 2 точ„ки и 5 борби е и Николай.За победителите Мартин Чавдаров е с 29точки и 11борби,Ави Митрани –с 8 точки и 5борби,Иван Иванов-18точки и 7борби,Божо Чирпанлиев10 точки и 4борби,Даниел Георгиев-10т. и  6борби,Денис Господинов-2т. и  3борби.На третото място в турнира остана отборът на Рич Генг.Ръководството на Диана Кабел/Оптинет и ДТВ осигури медали  и Купа за призьорите.Над всичко обаче е доброто настроение и удовлетворението от това ,че в Ямбол има толкова талантливи момчета ,които обичат баскетболната игра.Баскетболната надпревара в Лятна Ученическа Баскетболна Лига „Диана кабел/Оптинет „ продължи  повече от две седмици.Целта на тази инициатива на  Диана Кабел,Оптинет и ДТВ  е популяризиране на баскетболната игра и чрез спорта  подрастващите да са далеч от пороците на днешното време.

Пълен запис на мача Хищна Хиена –Тигрите гледайте тази вечер от 23.00 в програмата на ДТВ