Волейболистките на Тунджа-Ямбол се класираха за участие в държавните финали за 15годишни ,което е голям успех за местния волейбол ,а пък и за детско-юношеския спорт в Ямбол изобщо.След вчерашния злополучен мач срещу Хебър от Пазарджик ,днес момичетата на Илия Михайлов и Николай Колев излязоха с пълна мотивация на терена в залата на градския стадион и записаха две победи,които им осигуриха участие в заключителния етап на държавното първенство за тяхната възрастова група.Преди обед те спечелиха срещу коравия отбор на Ботев/Враца с 3:1 гейма,а следобед се наложиха с 3:0 срещу Локомотив1929 от столицата ,спечелиха второто място в крайното класиране на зоната и се класираха за участие в заветните финали.За момичетата и техните треньори само аплаузи.