Волейболистите на Тунджаволей стартираха участието си първия по рода си за Ямбол и региона волейболен аматьорски шампионат Диана кабел с две победи.В първия си мач те победиха Чуковете с 3:0 гейма,но успехът им в първите два гейма не дойде никак лесно.Чуковете се противопоставяха успешно  и ако не бяха мтногобройните им  непредизвикани грешки можеха да усложнят сериозно задачата на Тунджаволей.В първия гейм при 22:19 за Чуковете те допуснаха обрат ,за да спечелят съперниците им с 25:23.Вторият гейм се разви про същия начин-непрекъсната гонитба в резултата ,а в края на гейма по-опитният тим ан Тунджаволей здалага на по-сигурните отигравания и спечели с  25:22.В последния гейм чуковете отпаднаха физически ,а може би и не успяха да намерят мотивация да се борят докрай и отстъпиха в частта с 12:25.В този мач Тоашко коев реализира 16точки за Тунджаволей,Колев се отчете с 10,за чуковете Георгиев бе най-резултатен-8точки,Ишмериев бе с 6точки, а с по 5 приключиха Чирпанлиев и Манолов.

публиката стана свидетел на интересни мачове във втория кръг на волейболния аматьорски шампионат на Диана Кабел

Тунджаволей записаха  втората си победа срещу Ламята -отново с 3:0 геймасъответно 25:21,25:16 и 25:23.Ламята като цяло не успяха да намерят облика си от първия си мач в турнира ,когато противодейъстваха успешно срещу бургаския Атаге-липсваше им организацията в атака 5и  пжоказаха желание,но тке не бе достатъчно за успех дори в един гейм срещу опитният тим на Тунджаволей.В този мач се развихри Величко Герганов за отбора на победителите и прилючи с 17 точки в сметката си ,като наложи тотална хегемония на мрежата.Ламята са безспорно добър отбор и имат бъдеще ,но им трябва повече мъдрост в мачовете.Тунджаволей пък показа ,че е много качествен отбор и  могат сериозно да се опълчат на всеки тим в турнира ,като тяхната цел безспорно ще е титлата.

олд старс играха с много настроение за втората си победа

Олд Старс-Пантерите-3:1-отново мач между състава на ветеранките от Олдстарс,ксоито изглеждат по-скоро като кадри на модна агенция,а не по-малко чаровни са и младите им съпернички от  Пантерите.Пантерите започнаха много силно и буквално отвяха по-опитнитните си съп ернички в първия гейм-25:11.След това обаче Олд Старс намериха  себе си,затегнаха организацията на играта,раздадоха се в защита и в крайна сметка пречупиха съперничките-25:18,25:14,25:18 и 3:1 гейма за Олд Старс.

пантерите са не по-малко красиви от своите съпернички и определено имат бъдеще на волейболния терен