На 18 август около 400 състезатели от цялата страна взеха участие в състезанието за Kупа „Диана” в памет на Дилян Ибришимов, организирано от ямболските ориентировачи. Тази година районът на състезанието бе между селата Катунище и Нейково, а надпреварата за купата бе част от тридневното състезание, организирано съвместно от клубовете по ориентиране на “Диана” Ямбол и „Сини Камъни” Сливен. Освен българските състезатели, тази година в състезанието се включиха и ориентировачи от Румъния, а стотици зрители наблюдаваха надпреварата.

В трите дни стартовете се проведоха в Жеравна и района между Катунище и Нейково. Освен това в рамките на финала и лагера имаше организирани и игри с елементи на ориентиране за най-малките.В класирането за Купа „Диана”  трети при елита стана Николай Димитров от „Браун тим”, втори бе Иван Сираков, състезател на „Вариант 5”- Търговище, а първото място завоюва Кирил Николов – Дизела, състезател на „Бегун”-Варна.В елита при жените третото място зае Мая Недялкова от НСА – София, втора стана Наталия Димитрова от „Академик” – Варна, а първото място завоюва Вероника Миною от „Университате” – Крайова, Румъния.В отборното класиране за Купа Сливен отборът на „Диана” – Ямбол зае второ място. При младите ни състезатели трябва да се споменат успехите на Венета Чолакова, която грабна златото на дълга и средна дистанция и доминираше във възрастовата си група. Ния Георгиева, която стана втора на дългата дистанция и първа на средната при 12-годишните. В средната дистанция в същата група втора стана отново ямболска състезателка – Дебора Добрева,  Пламена Колева взе среброто на дълга дистанция при Ж14, а също на дългата дистанция Веселина Желязкова зае 3-то място. Цветомила Драгоева стана 3-та на спринта.При 12–годишните момчета тотално доминираше състезателят на „Диана” Валентин Нейков. С медали се прибраха още Димитър Желязков – трети на дългата и спринта, Милен Драгоев – трети при М35 на дълга и Йордан Банков – златен медалист на спринт, дълга и средна дистанция за М55.Специални благодарности от вицеевропейски шампион Кирил Николов получи получи Димо Чолаков, член на Управителния съвет на КСО „Диана” – Ямбол, за организирането, материалната и техническа помощ, която е оказал за провеждането на състезанието.