Футболистите на Стралджа направиха успешна първа крачка при поредната си атака на място във В групата.В баража от първия кръг те очаквано надиграха шампиона на сливенска област-Тунджа2007 от  Жельо войвода с 3:0.В този мач стралджанци не са дали никакви шансове на противника и са играли солиден футбол.Съперниците от Жельо Войвода се бранят организирано през първото полувреме.Все пак в самия му край е отсъдена дузпа за Стралджа,която Мартин Димитров пропуска.Развръзката на двубоя идва през второто полувреме-стралджанци вдигат оборотите-в 71 вата минута  съперниците си вкарват красив автогол,след това опитния Антон Спасов вкарва за 2:0 в 78,а крайното 3:0 оформя Димо Йовчев в 86тата минута на мача.

В следващия втори кръг на баражите Стралджа играе срещу победителя от двубоя Крумовград-Верея/Стара Загора.заралии според предварителните  информации са фаворити в този мач ,а и са безспорно класен тим,който показва много постоянство в игрите си.