Баскетболистите на Ямбол отрязаха състава на Евроинс Черно море от Варна от мераците му да влиза в четворката на редовния дял на шампионата на НБЛ.В нелек мач съставът на Иван чолаков спечели победата с 83:71.Успехът не дойде никак лесно ,но пък ямболският тим показа ,че знае как да воюва за своята кауза и тази на хилядите си привърженици.Първата четвъртина бе спечелена с точка-22:21,на полувремето аванса се вдигна на 2-40:38.Ямболският тим подобри чувствително играта си през второто полувреме и  резултатът не закъсня-66:59 в края на третата част ,а в последната разликата ,въпреки напъните на варненци стана двуцифрена и в крайна сметка важна победа,която осигури място на тима в четворката преди плейофите.На ниво играха всички от ямболския тим ,като трябва непременно да се отбележат 17те борби на Джон Офоегбу и отличното включване на Иван Марчев от пейката.