Отборът  на Тунджа 1915  показа още в първата си контрола ,че притежава много сериозен потенциал.При гостуването си на Ботев в Гълъбово възпитаниците на Димитър Иванов сразиха съперника с 4:0.мачът се е играл в три части от по 30 минути.В първата част ямболските футболисти вкарват два гола,а в останалите две още по гол във врата на ксъперника ,а пък ботев бе един от най-стабилните отбори в първенството на югоизточната В група и ако деня  си личи от заранта,то би трябвало ямболският отбор да играе една от централните проли в шампионата в групата.Разбира се тепърва предстоят още контроли ,а после и шампионатни мачове ,но организацията ,която се прави в клуба ,съчетана със силната селекция обещава добри дни за ямболския футбол.