В 17 часа баскетболистите на Ямбол  излизат в  битка  за директно спечелване на бронзовите отличия в  шампионата на НБЛ.Отборът от Самоков е в Ямбол и е  с мотивацията да си тръгне с победата от зала “Диана”.”Ще бием” -коментираха част   от играчите на Рилецо по време на тренировката си в ямболската зала.”Ще стане така ,както  с Варна”-коментираха и от щаба на съперника на ямболския тим.Нека припомним,че Рилски спортист отстрани  в тежък четвъртфинален плейоф точно варненци ,след загуба у дома ,а след това спечелиха два поредни мача.Друг е въпроса обаче какво мислят по темата  ямболските баскетболисти-те са спокойни и чакат мача  на годината-мач ,с който могат да впишат имената си в историята на ямболския баскетбол.Водим с 1:0 победи,имаме стойностни играчи,нашият тим определено е по-свеж от самоковския ,ще има и френетична подкрепа от страна на публиката в зала “Диана” ,така че налице са предпоставките за победа,която да остави Ямбол буден тази нощ.Мачът е и чудесна възможност за баскетболистите да поднесат уникален подарък на  президента на ямболския клуб Валентин Ревански ,който днес празнува рожденния си ден.Чакат ни много баскетболни емоции-на ход са ямболските баскетболисти-всичко е в техни ръце.Момчета ,бъдете сигурни ,че Ямбол ще живее с ритъма на мача довечера и хиляди в залата и извън нея ще стискат палци за вашия успех!