Тони Дечев триумфира с момчетата си срещу "Берое"

Брилянтен успех изковаха баскетболистите на Ямбол при гостуването си в Стара Загора.Те сразиха местния „Берое“ в собствената му зала със 75:64.Момчетата на Тони Дечев бяха изключително агресивни в срещата и това принуди зараллии да направят много грешки. След първите десет игрови минути домакините водеха с  6 точки-17:11.През втората четвърт обаче, ямболският тим загатна на „Берое“ какво го чака и взе полувремето с 34:33. Мачът се върза в третата четвърт,която обаче пак бе спечелена макар и с две точки от ямболския тим-50:47. В последните десет игрови минути ямболските баскетболисти изригнаха ,за да поставят противника на колене-75:64. Иван Лилов и Ерик Макгийл се развихриха,раздадоха се и останалите от тима ,за да се стигне  до победа ,която показва ,че Ямбол има потенциала да бъде равностоен на  най-добрите отбори в НБЛ.Очакванията са  ,че тимът на Тони Дечев тепърва ще развива  и разкрива потенциала си.Адмирации за отбора и треньорския щаб. В следващия мач-на 18-ти декември Ямбол среща в дербито на Югоизтока в зала „Диана“ състава на бургаския „Черноморец“.Мачът е от 19 часа.