Футболистите на Ямбол1915 записаха реми -1:1 при домакинството си срещу петия в класирането на Югоизточната  Трета  аматьорска футболна лига-Асеновец 2005 от Асеновград.Мачът  бе  доста динамичен ,футболистите и на двата отбора направиха здрава битка  на терена на градския стадион в Ямбол.Видя се ,че гостите притежават   много  добър състав,който играе модерно- всички футболисти участваха изключително активно  и в двете фази-атака и защита, при това се движеха  много по терена.Оптимистично ,е че ямболският тим прие  надиграването и  спокойно може да се твърди ,че възпитаниците на младия треньор Ивелин Петков на моменти ,особено през второто полувреме ,съумяха да надиграят противника.В едно равностойно първо полувреме-7 минути преди  края ,защитниците на ямболския тим се бяха поувлекли в предни позиции, гостите  организираха кинжална контраатака и  Тодоров вкара за 1:0 за да изведе Асеновец2005 напред на полувремето.През второто полувреме Ямбол1915  положи огромни усилия  ,за да се върне в мача и успя при една чудесна атака отдясно, последва центриране и Павлин Георгиев се извиси ,като нанесе неспасяем удар с глава за 1:1. Ямболският тим продължи да бъде по-активен   ,а след изравнителния гол  на два пъти  ямболски футболисти бяха поваляни в наказателното поле на гостите ,но хасковският съдия великодушно  за „Асеновец2005″подмина  ситуациите- не прояви необходимия характер ,за да свири очевидното нарушение.Впрочем това той направи на два пъти и през първото полувреме,като особено фрапиращо бе нарушението на вратаря на гостите ,който при излизане и твърде далеч от топката боксира  главата на ямболски защитник-отново нарушение за дузпа ,но пак липса на  съдийски кураж.В крайна сметка Ямбол1915 взе точка срещу много силен съперник ,но най-важното е ,че показаното от отбора  е обещание за бъдещето.Виждат се ясно  почеркът и вижданията на треньора Петков,а те са ,че тимът играе модерно  и изгражда стил.Разбира се това не става за месец-два ,но явно Ивелин Петков и неговите момчета вървят в правилната посока.Пълен запис на мача гледайте днес  от 14.35 в  програмата на ТВ“Диана“.