Ямболските баскетболисти показаха характер и несломим дух при шампионатното си гостуване на Спартак в Плевен. Там в драма с продължения ямболския тим успя да стигне до победата и да направи важна крачка към участие в плейофите. Двубоят е започнал равностойно ,а на полувремето  плевенчани си осигуряват преднина от 12 точки. През второто полувреме  следва  много здрава битка с драма в последните минути ,за да се стигне до 81:81 в редовното време.В последвалото продължения Ямбол попилява съперника и печели мача с  95:88 точки. Всички от ямболския състав са се раздали на терена и заслужават само адмирации за проявените мъжество и майсторство. С тази победа Ямбол излиза на осмата позиция във временното класиране на мъжкия баскетболен елит и прави много важна крачка към участие в заветните плейофи. Следващия мач на ямболските баскетболисти е на  9-ти февруари в Самоков срещу лидера „Рилски спортист“.