Ямбол1915  спечели с 3:2 домакинството  от шампионата на Третата югоизточна  аматьорска футболна група срещу  „Родопа “ от Смолян. Два гола  за ямболската победа реализира  Александър Димитров,гол вкара и капитанът Александър Андонов. Двубоят започна равностойно,като доста време положения и пред двете врати липсваха. Постепенно ямболските футболисти  започнаха да намират начин да притесняват  противниковите  защита и вратар.В 30тата минута  Александър Димитров бе повален след центриране , реферът отсъди дузпа ,която Александър Андонов  хладнокръвно реализира  за 1:0.Четири минути по-късно  след  центриране от фаул играч на гостите бе оставен непокрит и с глава възстанови равенството -1:1. Ямболският тим  не се разколеба и започна по-сериозно да притиска съперника ,за да се стигне до втора дузпа в самия край на полувремето-Александър Андонов  пое топката след разбъркване в наказателното поле на гостите ,бе фаулиран и логично последва нова дузпа,която Александър Димитров реализира за 2:1 на полувремето.През втората част на мача Ямбол1915 доминираше на терена,като момчетата на Георги Мечечиев създадоха куп ситуации пред противниковата врата ,но не успяваха да ги реализират.  В крайна сметка Александър Димитров отново доказа реализаторския си талант и с чудесна акция направи  3:1. Изглеждаше ,че гостите няма какво да противопоставят срещу  надиграващия ги тим на Ямбол,но в  самия край на мача  стигнаха до гол,който ямболската защита  допусна ,без на практика да има положение.Последваха напрегнати минути  в даденото от съдията продължение , но в крайна сметка  Ямбол1915 триумфира заслужено с победата ,която утвърждава отбора  като един от успешно представящите се в шампионата на групата.Факт е,че отборът показва  безспорно израстване и трупа самоувереност,като  е явно ,че под ръководството на Мечечиев се променя  и манталитетът на момчетата.Съставът на Ямбол1915 е много млад и тепърва ще  играе добрите си мачове,а това е повод за оптимизъм сред феновете.