Футболистите на Ямбол1915 продължават победния си ход-в домакински мач срещу коравия  отбор на „Борислав“ от Първомай те успяха да  прекършат съперника с 3:2.Истински рецитал изнесе Сашо Андонов ,който реализира два гола ,а освен това  бе истински двигател на отбора си.Двубоят започна равностойно ,като гостите през първото време успяваха по-дълго време да задържат топката.Те стигнаха и до гол в 28.та минута ,след попадение на централния си нападател Атанасов,който се възползва от грешка в ямболската защита.До края на полувремето статуквото се запази,а дясното крило на гостите-Здравчев  създаде доста главоболия на ямболската защита и нагнети  на няколко пъти  с действията си напрежението пред ямболската врата.През второто полувреме Ямбол1915 се хвърли здраво в мача и успя да стигне до пълен обрат. В 53-тата минута Сашо Андонов се пребори за топката в наказателното поле на гостите,бе доста брутално фаулиран и сам реализира отсъдената дузпа за 1:1.Ямболските футболисти продължиха да са по-активния отбор на терена  и  успяваха да надиграят съперника,като не му даваха и да владее инициативата.Стигна се до остро влизане по десния фланг на Венци Славов,който центрира към Сашо Андонов,той опита да овладее топката ,бе блокиран от съперникови  защитници ,но след това реагира най-адекватно в меллето ,за да вкара втория си гол-страхотно изпълнение. Ямбол 1915 можеше да реши мача при пробив на Симеон Григоров ,който подаде чудесен пас към Славов ,но  той пропусна. Все пак точно Славов отново показа ,че е класен футболист ,като след пореден пробив отдясно успя да изведе Григоров сам срещу  вратаря и  той не сбърка-3:1.За да бъде драмата пълна  в края на редовното време съдията отсъди дузпа за гостите ,която Атанасов реализира за 3:2.  а буквално секунди преди края   вратарят на Ямбол1915 -Кристиян ван ден Темпел направи  феноменално спасяване на удар от упор.В крайна сметка Ямбол1915 спечели трите точки ,а с това вече се отдалечи  от опасната зона в класирането и гледа към златната среда в класирането.Отборът демонстрира потенциал,демонстрира и  характер ,което е обещание за бъдещето.Пълен запис на двубоя гледайте тази вечер от 21.10 в програмата на ТВ“Диана“