Футболистите на Ямбол1915 се представиха блестящо в регионалния полуфинал от турнира за Купата на аматьорската футболна лига ,след като надиграха като гости Несебър  с 4:2 -след изпълнение на дузпи.В редовното време  резултатът бе 1:1.Новото попълнение на Ямбол1915  Венци Славов увенча добрата си игра с гол  през първото полуврем и даде аванс на  четата на Мечечиев и Добрев. През първото полувреме ямболският вратар Кристиян Ван  Темпел няма почти никаква работа,защото играчите  пред него  затварят всички подстъпи към ямболската врата,отборът играе креативно и показва ,че в подготвителния период е свършена много работа,а  и това ,че отборът добива  доста привлекателен облик на терена ,който обещава добри игри през пролетния полусезонПрез второто полувреме Ван Темпел на два пъти е направил страхотни спасявания .Домакините от Несебър успяват все пак да изравнят с гол в последната  минута. Следва  рулетката на дузпите.Там ямболският вратар блести и отразява две дузпи на домакините ,като пък  съотборниците му вкарват три гола и   победителят е  предизвестен-Ямбол1915 печели мача и излиза в регионален финал срещу „Ррозова долина „/Казанлък. Може само  да се гордеем с отбора ,който показа характер ,качества и хъс и това е обещание за още по-силни игри.Много добре в тима се вписват новите попълнения.Ето и стартовия състав на Ямбол1915  за мача с Несебър:

Кристиян ван Темпел,Атанас Георгиев,Златко Ненов,Стоян Маринов,Йордан Костадинов,Симеон Русев,Живко Илиев,Мирослав Коев,Пламен Киров,Александър Андонов,Венцислав Славов.

Идващата  седмица Ямбол1915 подновява битките си в първенството на Югоизточната Трета аматьорска футболна група с домакинство срещу пловдивския „Марица“.Явно е ,че усилията на спортно-техническото ръководство,подадената ръка от спонсорите , грижата от страна на община Ямбол и правилните управленски решения в клуба заочват да дават плодове.От екипа на Ямболспорт желаем още много успехи на момчетата и техните треньори.