Футболистите на Ямбол1915  загубиха  домакинството си срещу състава на  Димитровград1947 с 0:1 в мач от първенството на Трета югоизточна футболна група.Двубоят започна силно за ямболския тим ,като  в първите 20-тина минути на мача домакините бяха по-активният тим,а  Сашо Андонов на два пъти разпиля защитниците  ,но нямаше шанса да вкара  гол. След това и Симеон Григоров се пребори на втория етаж ,но ударът му срещна гредата. Постепенно  гостите се активизираха и успяха да изравнят играта, като на свой ред създадоха  няколко опасни ситуации,които ямболският врата Кристиян ван Темпел отрази.В крайна сметка първото полувреме приключи при резултат 0:0. През второто полувреме  двата  отбора се хвърлиха в още по-здрава битка.Ситуации имаше и пред двете врати ,но гол не падаше.В даденото от  рефера добавено време  ямболските защитници загубиха концентрация  и не покриха  нападател на гостите,който с глава насочи  топката  в долния ляв ъгъл на ямболската  врата. Ван Темпел плонжира ,но не успя да спаси.1:0 за Димитровград1947Секунди след това прозвуча и  съдийския сигнал  за края на мача.Ямбол1915 отстъпи в равностойна битка – изводи ръководството на тима със сигурност ще направи. Играчите се раздадоха ,но нямаха шанс,който определено бе на страната на гостуващия тим,като трябва да се отдаде дължимото на гостите ,които показаха ,че са стойностен тим.Запис от мача ,може да гледате днес от 14.00 в програмата на ТВ „Диана“.