Поредна загуба записа баскетболния Ямбол в мач от първенството на НБЛ.В последния си годината  мач  домакините  загубиха със 74:88 от Черно море Тича/Варна.Варненци започнаха силно двубоя и още след десетата минута си осигуриха комфортна преднина-27:15.Това ги успокои и до края на мача те контролираха развитие на двубоя.В третата част преднината на  варненци стигна 20-тина точки и до края мача се доиграваше.В последната  част Ямбол само успя да намали пасива си.Загубата не бе неочаквана с оглед на показваното от Ямбол до момента. Факт е ,че  на този етап  ямболският тим няма аргументи ,които да противопостави на съперниците в елита,затова и логично е еднолично на последното място в групата.Очакванията са нещата да се тръгнат в положителна посока след насроченото за 6-ти януари 2020-та година Общо събрание на клуба,на което  вероятно ще се избере ново ръководство.В интерес на истината ще е голям успех ако Ямбол се отлепи от дъното на  таблицата за класиране. Ясно е ,че е необходима промяна в клуба ,за да могат верните фенове на отбора отново да се гордеят с неговите победи….