Баскетболистите на Ямбол загубиха и двата си мача в международния турнир в Плевен.В първия двубой-срещу домакините от Спартак, ямболските баскетболисти започват силно-водят след четвъртината с 30:20,но през втората четвърт допускат плевенчани да обърнат мача ,като при това вкарват 37 точки.В третата и четвъртата част двубоя е равностоен ,като дори ямбол печели малък аванс четвъртините ,но в крайна сметка 108:103 за Спартак.В мача за третото място Ямбол губи от Черно море Тича от Варна с конфузна разлика -67:107 . Подготовката на Ямбол за новата кампания в НБЛ продължава.По предварителна информации и селекцията все още не е затворена и се чака още едно ново попълнение.