Ямбол1915 спечели първата си победа в първенството на югоизточната Третата аматьорска футболна група,като надделя над гостуващия Димитровград1947 с 2:1.  Мачът започна силно за ямболския тим ,който поведе с  гол на Юли Чапаев в 11-тата минута,след изпълнение на  ъглов удар,като  отклони хитро топката за 1:0.След гола съставът на гости бе в  поне 15-минутен нокдаун,но домакините не се възползваха от няколкото ситуации.Постепенно в последните 15-тина минути на полувреме гостите овладвяха инициативата и бяха по-активния отбор.През второто полувреме отново Димитровград започна по-активно.в 61-та минута обаче след чудесна акция на Симеон Григоров ,последва нарушение и отсъждане на дузпа,която точно Симеон  изпълни безкомпромисно за 2:0.Последаваха още о пасности пред врата на Димитровград 19147,но ситуациите бяха пропилени.Гостите изглеждаха примирени със загубата ,когато вкараха гол от нищото-след далечен удар ,Йоргов изби,но никой не го подсигури-притича  футболист на гостите и намали за 1:2.В оставащите седем-осем минути Ямбол1915 отново имаше шансове да отбележи ,но се размина с попадението-в крайна сметка 2:1-заслужена победа ,която трябва да донесе грътка въздух на отбора и повече самочувствие.Към играта на тима  може да има много забележки ,но важна е победата и  отборът да си повярва ,за да продължи с победния ход,за да излезе от зоната на опашкарите.Пълен запис на мача гледайте утре вечер/неделя от 21.10 по телевизия Диана.