Баскетболистите на Ямбол загубиха старта в първенството на НБЛ.При гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив четата на Иван Чолаков отстъпи със 72:78 точки.Първата четвъртина е спечечелан от домакините само с точка-20:19.На полувремето пловдивчани водят вече със 7 точки-41:37.През втората част ямболският тим стои напълно равностойно и дори печели полувремето ,но това не е достатъчно да се вземе мача.Силен мач за Ники Върбанов,който господства в подкошията .Добре играят и останалите от ямболския състав.Отборът на Иван Чолаков демонстрира характер и възможности и ако е имало малко повече сполука при стрелбата от зоната на трите точки ,изходът от двубоя е можело да бъде съвсем различен.Въпреки загубата трябва да се кажат само добри думи за ямболския състав.Непременно трябва да се отбележи,че в този мач не е играл стожер на ямболския тим като Стоян Петков,а на линия не е бил и един от двамата американци в тима. В следващия кръг Ямбол среща в съботната вечер плевенския Спартак и ще търси доброто представяне срещу коравия съперник.